Преведувач
   English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
   Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
   Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
   Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
   Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
   Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag
  Таг Облак
  Спонзори
  Последни Коментари
   Врска со нас

   ИТ решенија База на знаење

   Авторски права

   Содржината на веб сајтови за заштита

   256-битна препорачана»Glafkos Charalambous
Насловна »Мислења од Glafkos Charalambous

Во оваа статија ние ќе ви објасниме во лесно да се следат начин, потребните чекори за да имаат целосна интеграција на Линукс оперативен систем со Hyper-V под Windows Server 2008 / R2 Со цел да имаат Линукс поддршка со вашиот Hyper-V виртуелен гости ни треба за да го инсталирате ...

Менување или истечен ингеренциите на посредникот ќе доведе до операција Агент успеа (ID370) грешка, прецизирајќи дека ингеренциите се невалидни. Со цел да се реши ова, ние треба да се најавите за да на серверот што ја има на заштита агент и ажурирање на лозинка ...

Кога ќе се обидат да извезува податоци во датотека што се добива пристап негираше порака за грешка. Дури и ако му се даде на корисник со целосна привилегии на базата во која ќе мора да ги Глобал Дозвола за одреден корисник и да го поставите на датотеката привилегии на Yes, како и со цел ...

Кога ќе го инсталирате Forefront TMG 2010 SP1 Надградба на вашиот Windows сервер на Windows Update не со следнава порака: Windows не може да пребарувате за нови ажурирања. Се случи грешка при проверка за нови надградби за Вашиот компјутер. Грешка (и): Code80072EE2. Ова ...

Инсталирање Forefront TMG 2010 SP1 надградба треба да биде јасен процес, но во овој случај тоа не е. Ќе мора да се работи на поставување под Command Prompt административни права. Кога се обидува да го инсталирате Forefront TMG 2010 SP1 Дај сте ...

Кога ја инсталирате најновата верзија CentOS 5.5 ќе забележите дека кога ќе го инсталирате PHP, најновата верзија ќе се добива е верзија 5.1. Со цел да се додаваат најновите CentOS верзија на PHP што е 5.2.10 е да се овозможи CentOS 5 Тестирање складишта. Како да се: 1 ....

Надградба помеѓу PHP верзии без надградба на нивната модули, како и ќе резултира со следново предупредување: PHP Предупредување: PHP стартување: memcache: Не можам да го иницијализирам модул Модул компајлиран со модул API = 20050922, дебагирање = 0, нишка безбедноста = 0 PHP Составувач .. .

Се чини дека кога ќе се кандидира rsync преку ssh користење на crontab да ги автоматизира вашите резервната работни места, на crontab нема да се кандидира и нема да успее со следнава грешка во историјата: "внуче # успеа со излез статусот 255". Ако внимателно се провери резервната ...

Инсталирање на Windows на VMware Player, со помош на Easy Install функција која се користи за вршење на unnatented инсталација на гостин оперативен систем користи флопи диск сликата за да го направи целиот процес на инсталација напредок автоматски. По гостин оперативен систем ...

SSL Газа е алатка која hijacks HTTP сообраќајот на мрежата преку замена на сите HTTPS / SSL врски со HTTP оние. Откако SSL Газа е подесување на сообраќајот кој што жртвата ќе се пренесуваат преку напаѓачот и HTTP сообраќајот ќе биде пренасочен на напаѓачот машина ....